VASİYET BAĞIŞI

ANNE- BABASININ ADINI, SAĞLIK MERKEZİNDE YAŞATACAK…

Güncel 7 Haziran 2017 12:14
VASİYET BAĞIŞI
-A +A

Antalya'da yaşayan Tülay Atabeyli, 61 yıl evli kaldıktan sonra 5 gün ara ile hayatını kaybeden anne ve babası için aile sağlık merkezinin yanına ek bina yaptıracak.
Antalya Valiliği'nde düzenlenen protokol törenine Vali Münir Karaloğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir ve mevcut 34 nolu Aile Sağlığı Merkezi'nin yanına ek hizmet binası yaptıracak hayırsever Tülay Atabeyli katıldı. Ölmeden önce Erdoğan Atabeyli, Emek Mahallesi'ndeki Aile Sağlığı Merkezi'nin yanına adını yaşatmak amacıyla ek bina yaptırmak istedi. Atabeyli'nin isteği üzerine ilgili kurumlarla protokol imzalandı ancak Erdoğan Atabeyli 31 Mayıs 2016'da hayatını kaybetti. 5 gün sonra ise Erdoğan Atabeyli'nin eşi Türkan Atabeyli ise üzüntüden öldü.

SAĞLIK HİZMETİNE HAYIRSEVER DESTEĞİ
Atabeyli ailesinin kızları Tülay Atabeyli, babasının yanı sıra ek hizmet binasına annesinin de adını vermek istemesi üzerine protokol yenilendi.
Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, sağılığın her şeyin başı olduğunu belirterek, hayırseverin sağlık kurumu yaptıracak olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Hayırsevere teşekkür eden Karaloğlu, protokolun bir an önce hayata geçmesini istedi.
Konuşmanın ardından taraflar protokol imzaladı. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...