Yaralar sarılacak

3 gün boyunca Alanya’da etkili olan yangınlarda bölgeden ayrılmayan ve tüm ekip ve araçlarını yangınların söndürülmesi için seferber eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yangından zarar gören vatandaşların yaralarının sarılacağını söyledi

Güncel 4 Temmuz 2017 17:59
Yaralar sarılacak
-A +A

3 gün boyunca Alanya’da etkili olan yangınlarda bölgeden ayrılmayan ve tüm ekip ve araçlarını yangınların söndürülmesi için seferber eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yangından zarar gören vatandaşların yaralarının sarılacağını söyledi
 
Alanya Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmalarının ana gündemini geçtiğimiz günlerde Alanya’da yaşanan orman yangınları oluşturdu. Tüm parti grup başkanları konuşmalarında yangından etkilenen bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletip, bir an önce yanan ormanlık alanların ağaçlandırılmasını istedi.

YÜCEL: “BEN ŞAHİDİM Kİ; TÜM KURUMLAR ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPTI”
Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan Başkan Yücel, Sapadere’de meydana gelen yangınla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Çok kötü bir hafta sonu geçirdik. İlçemizde birçok afetler gördük, birçok yangınlar gördük ama bu gerçekten bir başkaydı. Çünkü çaresizlik kadar kötü bir şey yok.  Elimizden geleni yapmaya çalıştık ama rüzgârın etkili olması ve doğal koşullardan dolayı böyle bir durum yaşandı. Başta Alanya Orman İlçe Müdürlüğü ve ekipleri, Antalya’dan gelen ekipler, Burdur’dan, Mersin’den, Isparta’dan, Denizli’den gelen ekipler, havadan da 4 uçak ve 5-6 helikopterle, Orman Müdürlüğü, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Alanya Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin nereden baksanız 200’ün üzerinde personeli ve araçlarıyla ortaklaşa yaptığı çalışmalar ve birçok vatandaşın katılımıyla seferberlik ilan edildi. Gerek yerel yönetimler, gerek kamu kurum ve kuruluşları herkes üzerine düşeni ve elinden geleni yaptı. Ben buna 3 gün bölgede şahit oldum. ”

“YANGINDAN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARIMIZIN YARALARINI SARACAĞIZ”
Açıklamalarına yangında maddi kayıp yaşayan vatandaşların yanlarında olduklarını vurgulayarak devam eden Başkan Yücel, konuşmasını şöyle sürdürdü; “3 günlük yangınlarda bölgemizde gerçekten çok büyük hasar oluştu. Sapadere Mahallemizde 5 tane, Tırılar’da 1 tane, Fakırcalı’da 3 tane, Beldibi’nde 1, Kargıcak’da 2 tane olmak üzere, bölgesel olarak da 10’un üzerinde ev hafif derecede hasar gördü. Alanya Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Bu vatandaşlarımızı yalnız bırakmayıp, onlarla birlikte kaderlerini paylaşacağız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza ve Alanya halkına geçmiş olsun. ”

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seçmen sandık başında

Seçmen sandık başında

14:18 24 Haziran 2018
Gezici vezne yollarda

Gezici vezne yollarda

15:50 18 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...