Yeni yıla pastalı kutlama

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği (CKD) Antalya Şubesi'ne üye kadınlar Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Lokali'nde bir araya gelerek derneğin birinci kuruluş yıldönümünü pasta keserek kutladılar.

Güncel 13 Ekim 2017 15:03
Yeni yıla pastalı kutlama
-A +A

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği (CKD) Antalya Şubesi üyeleri derneklerinin 1'inci kuruluş yıldönümünü kutladı. CKD Muratpaşa, Konyaaltı ve Kepez şubelerine üye kadınlar kendi elleriyle yaptıkları pasta ve börekleri yiyerek sohbet ettiler. Kadın sorunlarının tartışıldığı etkinlikte avukat Figen Çalıkuşu, kadın hakları ile ilgili bilgiler verdi. CKD Muratpaşa Şube Başkanı Şükran Akkaya, asıl amaçlarının ülkenin geleceğinde etkin faktör rol üstlenen cumhuriyetçi kadınlar yetiştirmek olduğunu söyledi.

DEFALARCA UYARDIK
Başkan Akkaya, TBMM'de görüşülmesi beklenen ancak son anda alınan bir kararla ertelenen Nüfus Hizmetleri Kanununda Değişiklik Tasarısı'na ilişkin "Daha önce CKD olarak, 25 Temmuz 2017 de iktidar partisi tarafından meclise sunulan tasarıya karşı defalarca itiraz etmemize, uyarmamıza rağmen bu acelenin nedenini anlamak mümkün değil. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olması gereken bu zor zamanlarda bu ayrıştırıcı tasarı vahim bir hatadır. Umuyoruz ki mecliste aklıselim galip gelir ve tasarı reddedilir” dedi.

TASARI TEPKİSİ
Kadınların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tanıdığı haklardan faydanamadığını belirten Akkaya, “Kadını toplumdan ayırmak, pasifleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. En çok üzüldüğümüz noktada bu tasarıyı destekleyen kadınların var olmasıdır. Meclisteki kadın vekillerimize sesleniyorum, partiniz ne olursa olsun, ortak noktamız kadın olmamız" dedi.


Murat ESENTEKİN, Fotoğraf: Cengizhan YILDIRIM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Yerel basına tam destek

Yerel basına tam destek

15:56 12 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...