YETİMLERİN BABASI

KOSOVALI MİNİK YÜREKLER, BÜYÜKŞEHİR’E EMANET…

Güncel 13 Haziran 2017 16:46
YETİMLERİN BABASI
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kosovalı 100 yetim çocuğu sünnet ettirecek. Başkanı Türel, 'Bu çalışma ecdat yadigarı topraklara minnettarlığımızın bir göstergesi. Oradaki soydaşlarımıza ve onların emanetlerine sahip çıkmak bizim vicdani görevimiz' dedi.
Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı devam meclisi Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan Kosovalı yetim çocukları sünnet ettirme projesi hakkında bilgi veren Türel, Türkiye ve Kosova'da iki farklı derneğin bu etkinliği gerçekleştirdiğini söyledi. Belediye olarak bu projeye destek verdiklerini belirten Türel, 100 çocuğun sünnet masraflarını belediyenin karşılayacağını, bunun da maliyetinin 10 bin Euro dolayında olduğunu kaydetti.
Her yıl farklı kesimlerce yetim çocukların sünnet ettirilmesi için programlar yapıldığını, bu sene de kendilerinin bu hizmete talip olduklarını belirten Türel, “Bu çalışma ecdat yadigarı topraklara minnettarlığımızın bir göstergesi. Oradaki soydaşlarımıza ve onların emanetlerine sahip çıkmak bizim vicdani görevimiz” diye konuştu.

SÖZEN'DEN BORÇLANMA SERZENİŞİ
Büyükşehir Belediyesi'nin devam eden projelerine 50 milyon liralık borç talebine Ak Parti ve MHP evet oyu verirken, CHP ret oyu kullandı. Bu maddede konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediyelerin borçlanmasının normal olduğunu söyledi. Ancak kendi belediyesinde borçlanma izni istediğinde Ak Parti grubunun kesinlikle ret oyu kullandığını aktaran Sözen, “Asfalt şantiyesinde kullanılacak bir araç alacaktık ama Ak Parti grubu buna bile olur vermedi. Bu maddeye belirttiğim nedenden dolayı ret oyu verdik" serzenişinde bulundu.

BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR

Sözen'in bu açıklamasının ardından Menderes Türel, “Borç yiğidin kamçısıdır. Borçlanmayı hizmet için yapıyoruz. Öte yandan limitler nedeniyle belediyelerin borç batağına saplanması mümkün değil. İlçe belediyelerimizin borçlanabilmesi için de gerekli mesajı, meclisi izleyen partili yetkililerimize verdik" karşılığını verdi.

DÜKKANLARIN YARISI SATILACAK
Meclis toplantısı, 2 ek gündem maddesinin gelmesiyle 5 dakika aradan sonra üçüncü oturumla devam etti. Gelen gündem maddeleri arasında Antalya Toptancı Hali'ndeki dükkanların yarısının satışı yer aldı. CHP grubu, Antalya için çok önemli kararın kısa süre önce önlerine gelmesini eleştirerek, konu hakkında yeterli bilgilerinin olmadığını söyledi. Başkan Türel ise kadastrodan bu sabah itibariyle tescil geldiğini dile getirerek, bu nedenle maddeyi meclise getirdiklerini söyledi. Madde ile ilgili açıklama yapan Türel, “Daha önce Toptancı Hali Yukarı Kocayatak'a taşıma projemiz vardı. Ancak hal esnafı mevcut yerinde kalmak istediğini dile getirince karardan vazgeçtik. Esnafımız mevcut dükkanların da kendilerine satılmasını istedi. Yasa gereği komisyoncuların ve tüccarların dükkanların yarısını satabiliyoruz" dedi.

TOPTANCI HAL PROJESİ'NİN YERİNE TENİS TESİSİ
Belediyeye ait 712 adet taşınmazın açık ihale ile satılacağını belirten Türel, açık ihale yapacaklarını söyledi. Yukarı Kocayatak'taki hal projesini iptal ettiklerini duyuran Türel, buraya turizm çalışanlarına ikinci konut ve tenis tesisi ile ilgili proje geliştireceklerini aktardı.

MHP KARAR DEĞİŞTİRDİ
Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımda kullanmak için satın alacağı araçlara yönelik 63 milyon liralık borçlanma miktarının limiti aştığı için İçişleri Bakanlığı'nın onayı gerektiği gündem maddesiyle meclise geldi. Daha önceki mecliste borçlanmaya hayır oyu veren MHP grubu karar değiştirerek bu sefer Ak Parti grubu ile birlikte evet oyu kullandı. CHP, hayır oyunu tekrarladı. MHP grubu sözcüsü Tayfur Senirli, ulaşım konusunun çok önemli olduğunu belirterek, bu konuda yeterince bilgilendirilmediklerini söyledi. Senirli, Ulaşım Dairesi Başkanı'nın yeni araçlar için kendilerini bilgilendirdikten sonra 'evet' oyu kullanmaya karar verdiklerini kaydetti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İşadamı intihar etti

İşadamı intihar etti

11:38 12 Haziran 2018
Bayramımız, bayram olsun

Bayramımız, bayram olsun

15:36 13 Haziran 2018
HDP'Yİ KAPATACAĞIM

HDP'Yİ KAPATACAĞIM

15:47 12 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...